Václav Prokůpek: V kvalitním duelu vyhrála Příbram

6. duben 2013 | 18.10 |

Dva dny potom, co se v seniorské lize utkali muži 1. FK Příbram a FK Baumit Jablonec nastoupili proti sobě v příbramském areálu Na Litavce na umělé travnaté ploše juniorské týmy těchto dvou klubů v rámci 24. kola Juniorské ligy. A hrál se parádní fotbal. "Musím svým hráčům za výkon poděkovat, přestože tady prohráli. Sehráli v Příbrami nádherný zápas, bohužel bez bodového zisku. Ale to se ve fotbale stává a od toho je právě Juniorská liga, aby si mohli vyzkoušet, že fotbal je nádherná hra, ale občas i bolí," přiznal trenér hostujícího celku Roman Skuhravý a vysekl poklonu domácím za kombinační, rychlou a líbivou hru.

Ostatně i domácí trenér Jaroslav Mašek ocenil výkon soupeře. "Vyhráli jsme 3:2, ale mnohem důležitější bylo, jak naši hráči přistoupili k zápasu, který se musel opravdu všem líbit a byl oslavou fotbalu. Důležitý byl týmový výkon, takže se mi těžko vyzdvihuje výkon jednoho či dvou hráčů, ale faktem je, že nadprůměrně zahráli Martin Kraus a Filip Řezáč," říkal trenér juniorky 1. FK Příbram Jaroslav Mašek. Jeho kolega na lavičce jablonecké juniorky Roman Skuhravý naopak vyzdvihl výkon turnovského rodáka Aleše Vaníčka a také autora jednoho ze dvou gólů hostů Radima Jurči. "Někteří hráči dohrávali prakticky v křečích, prostě hráli na doraz. Tak by měl vypadat zodpovědný výkon fotbalisty. Juniorská liga je báječná právě v tom, že nastavuje zrcadlo samotným hráčům, kteří zjistí, zda zvládnou přechod do seniorského vrcholového fotbalu, ale dokáže i nastavit to nepříjemné zrcadlo v tom, že mnozí hráči pochopí, že na seniorskou ligu prostě nemají. Vím, že jsou to tvrdá, ale upřímná slova. Sport občas bolí," zdůraznil trenér juniorky FK Baumit Jablonec nad Nisou Roman Skuhravý a k zápasu dodal: "Potřetí jsme prohráli zápas, ve kterém jsme hráli výborně. Prostě jsme udělali chyby v defenzivě a dostali laciné góly. Předvedli jsme kvalitní ofenzivní fotbal, ale body jsme si neodvezli!"

To trenér juniorky 1. FK Příbram Jaroslav Mašek mohl být spokojenější, tři body zůstaly doma, přesto i on se shodl se svým protějškem na jablonecké trenérské lavičce v tom, že řada borců končila zápas v křečích a bolestech: "Mladí hráči ještě nemají takové zkušenosti, aby si během zápasu dokázali takzvaně odpočinout, když zrovna nemají balón na noze. To je pochopitelně všechno o nedostatku zkušeností, ale i o tom je Juniorská liga, aby se to naučili.

Smolařem zápasu byl hostující Michal Skwarczek, který bojoval, nahrával, ohrožoval branku domácích, ale neproměnil penaltu a asi by nesouhlasil s výrokem, že penalta se nedá nedat, jen špatně kopnout. Přestože na branku domácího Jakuba Rondzika vyslal z jedenácti metrů přesně umístěnou střelu k tyči, Rondzik dokázal tuto střelu vystihnout. Svojí intuicí domácí gólman Jakub Rondzik přispěl bezpochyby k výhře domácího týmu, nejen při chycené penaltě totiž dokázal svou předvídavost, která dobré gólmany zdobí. Při nebezpečně zahraných rozích hostujícího celku minimálně jednou intuitivně vyboxoval míč a zabránil vyložené šanci hostů. A když už se přeci jen dostal ve velkém vápně do šance aktivní Skwarczek a vystřelil nebezpečnou střelu mezi tyče domácích, brankář Rondzik vytáhl opět díky své intuici zákrok nohou. A tak domácí vyhráli 3:2, ale chválit své svěřence tentokrát mohli oba trenéři.

                                                                                         

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře