Václav Prokůpek: Příbram zdolala Jablonec

3. duben 2013 | 22.05 |

Duel nadprůměrné úrovně rozhodly v Příbrami proměněné šance

PŘÍBRAM – Ten, kdo si našel cestu na zápas 24. kola Juniorské ligy do Příbrami, kde v areálu Na Litavce hostila domácí 1. FK Příbram FK Baumit Jablonec nad Nisou, určitě nelitoval. I ti největší škarohlídi, kteří snad před startem nového projektu Juniorské ligy pochybovali o její kvalitě, museli uznat, že minimálně zápas mezi domácí Příbramí a hostujícím Jabloncem měl nadprůměrné parametry a diváci viděli vynikající fotbal plný rychlých a kombinačních akcí, kterému by se těžko mohl duel béček ligových celků v ČFL či divizi vyrovnat. V zápase, který snad neměl hluchá místa, viděli diváci pět branek i chycenou penaltu a s výkony svých svěřenců museli být nejen trenéři obou celků spokojeni. Hrálo se skutečně až do vyčerpání všech sil a na mnohých hráčích bylo vidět, že ze sebe vydali prakticky vše.

Ve 3. minutě vystihl David Čížek špatnou rozehrávku hostů a ocitl se v brejkové příležitosti, kterou mazácky zakončil k tyči hostující branky, kterou hájil Vilém Fendrich. Hosty ale tato branka nezlomila, právě naopak. Začali ještě rychleji kombinovat a klíčovými postavami jejich nebezpečných útoků byli Radim Jurča a Aleš Vaníček, u domácích zase rychlé akce dirigovali Filip Řezáč a zejména Martin Kraus.

V 11. minutě hostující Vaníček přeskočil domácího obránce, nádherně zacentroval a našel Jurču, který bombou vyrovnal. Než ale hosté pořádně oslavili vyrovnávací branku, přišel jeden ze dvou klíčových momentů zápasů, výborně hrající Martin Kraus našel Davida Čížka, a ten svým druhým gólem poslal domácí do vedení.

Mýlil by se ten, kdo by si myslel, že už nic důležitého se v první půli nedělo. V 21. minutě se v brejkové situaci ocitl Martin Kraus, který byl nebezpečný prakticky vždy, když se balón ocitl u jeho nohou. Ve 23. minutě měl po rohovém kopu hostujícího Soldáta výbornou příležitost Štemberk, V 31.

minutě zase jabloneckého Štemberka našel v šanci centr Soldáta a osm minut před koncem prvního poločasu se ve vyložené šanci ocitl domácí Kraus. Prostě šance střídala šanci a na umělém trávníku byl vidět nesmírně kvalitní fotbal. Poločas skončil jednobrankovým vedením domácích a kdo si myslel, že do druhé půle zmizí z kopaček obou týmů kombinační schopnosti a přeci jen vinou vyčerpání ubude i rychlých útoků, mýlil se. Druhý poločas totiž nabídl možná ještě pohlednější kopanou.

Pět minut po zahájení druhého poločasu našel ideálně Tomáš Vnuk Davida Čížka, a ten svým druhým gólem poslal domácí do dvoubrankového vedení. Druhý klíčový moment zřejmě přišel v 59. minutě, kdy hosté kopali penaltu. Za faul Brotánka na Palatu nařídil sudí pokutový kop, který si postavil Michal Skwarczek a vypálil jedenáctku k levé tyči, ale domácí gólman Jakub Rondzik střelu vystihl a vyrazil. Zkušený gólman tak přibrzdil snahu hostujícího týmu, který se ovšem nepoložil a hrál dále útočný fotbal, s nebezpečnými rohovými kopy Hlouška. Dvanáct minut před koncem neúspěšný exekutor penalty Skwarczek se nebezpečně uvolnil ve vápně domácích a vypálil na branku Příbrami a Rondzik intuitivně vyrazil jeho střelu nohama.

Pět minut před koncem se do brejkové šance z půlky hřiště mohl dostat hostující Štemberk a domácí kapitán Karel Soldát ho musel faulovat i za cenu žluté karty. Chybělo pár vteřin do konce zápasu, když Michal Pavlata z levé strany velkého vápna vypálil nádhernou střelu a překonal domácího Rondzika. To už bylo ale z utkání, který byl oslavou fotbalu a Juniorské ligy vše.

1.      FK Příbram – FK Baumit Jablonec 3:2

Poločas                                                 2        -        1

Branky: 3. Čížek, 13. Kraus, 50. Čížek – 11. Jurča, 89. Pavlata

Karty: 85. Soldát (PRI)

Neproměněná penalta: 59. Skwarczek (JAB), brankář Rondzik zneškodnil


1.FK Příbram: Rondzik – Macháček, Čížek, Brotánek (67. Šípek), Krameš (67. Brandner), Soldát, Kdolský, Vnuk, Hanuš, Řezáč (80. Haas), Kraus.


FK Baumit Jablonec: Fendrich – Šidlo, Pavlata, Hloušek, Vaníček (71. Ledecký), Štemberk, Kubista (46. Linka), Helm, Jurča (73. Kozel), Hromek, Skwarczek.


Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Tereba


Diváci: 100

Hráč utkání: David Čížek (1. FK Příbram)

V zápase, kde se prosadilo několik výrazných individualit a oba týmy hrály nesmírně rychle, technicky i kombinačně, se hráč utkání těžko hledá. Obzvláště hrají-li oba celky kolektivně. Ale v množství šancí nakonec rozhodly ty proměněné. A dva góly dal kladenský rodák David Čížek, který již výborně zapadl do příbramské sestavy.

                                                                                                   Václav Prokůpek

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře