Příbram udělila lekci Táborsku

29. březen 2013 | 20.59 |

PŘÍBRAM – Ve 23. kole Juniorské ligy přivítala 1. FK Příbram FC MAS Táborsko a udělila juniorce druholigového týmu lekci v podobě výhry 7:1. Pro vývoj utkání byl rozhodující nástup domácích, kteří se na umělém trávníku ve svém areálu Na Litavce ujali vedení už ve 12. minutě, když se ve vápně uvolnil rychlonohý a hbitý středopolař Tomáš Vnuk a nádhernou technickou střelou poslal domácí do vedení. O dvě minuty později Filip Řezáč zamířil zkušeně k tyči a Příbram vedla už 2:0. Domácí byli takříkajíc na koni, přesto se hosté snažili hrát ofenzivně a v šancích se ocitl zejména srbský útočník Táborska Milijan Vukadinovič. Domácí ale ohrožovali branku Jihočechů centry Kdolského a Vnuka, které zakončovali Řezáč, Kraus a Mareš.

Dva zlomové góly inkasovalo Táborsko v poslední desetiminutovce prvního poločasu.. Ve 37. minutě rozehrál Dolský nádherný roh, který zakončil Jiří Mareš. Hosté už se těšili do kabiny, ale za chladného počasí rozehřál stovku diváků Martin Kraus, který se ve 41. minutě nejlépe orientoval ve skrumáži ve vápně a svou přesně umístěnou střelou k tyči nedal šanci hostujícímu brankáři Tomáši Vavřinovi. To už se u lavičky hostí začal rozcvičovat náhradní gólman Lukáš Varyš, který spolu s dvěma hráči v poli pozměnil před nástupem do druhého poločasu sestavu hostů. Bylo vidět, že Táborsko nechce odjíždět z Příbrami s debaklem a Varyš se také snažil zabránit domácím útočníkům ve skórování, což se mu dařilo dvanáct minut, přestože hosté se snažili hrát stále ofenzivně a domácím, zejména Filipu Řezáčovi, umožňovali vyrazit do brejkových příležitostí. Do druhého poločasu už za domácí nenastoupil Tomáš Vnuk, který byl po zranění ošetřován, ale svým výkonem v prvním poločase musel nadchnout trenéry. Nejen, že dal gól, ale byl opět tím rychlonohým borcem ve středu pole, který rozdával balóny možným zakončovatelům domácích útoků – Kdolskému, Řezáčovi, Hanušovi, Čížkovi či Maškovi.

V 57. minutě už jeden z takovýchto protiútoků Filip Řezáč využil díky přesně umístěné střele k tyči. V 66. minutě sice hostující gólman Varyš vyrazil nebezpečnou střelu Jiřího Maška, ale obrana hostů jakoby zaspala a prvním, kdo se k vyraženému míči dostal byl střídající Petr Haas, jenž z blízkosti nezaváhal a stal se autorem šesté branky v síti Táborska. A hned po rozehrávce hostů ve středovém kruhu se k míči dostali domácí Středočeši a po rychlé individuální akci Jiřího Maška, který sám zakončil gólovou střelou v 68. minutě, vedla Příbram už 7:0. Mýlil by se ten, kdo by si myslel, že se hráči Táborska zatáhnou a budou se bránit před dalšími nebezpečnými akcemi domácích.

Jednak Jihočeši hráli stále ofenzivně a bylo také vidět, že defenzivní činnost je očividně jejich největší slabinou. Oproti tomu domácí borci z Příbrami předváděli za nesmírně chladného počasí kvalitní, rychlou, technickou a kombinační hru, která slavila úspěch. Přesto se domácí brankář Nicola Durič vychytané nuly nedočkal. V 81. minutě se totiž individuálně a velmi nenápadně prosadil střídající Lukáš Turek a vsítil čestný gól hostí. Hosté hráli sympaticky – ofenzivně, ale v obranných řadách vládl v jejich týmu zmatek, domácí hráli kompaktně a sebevědomě. Prakticky nikdo na trávníku i na tribunách nepochyboval o jejich zaslouženém vítězství.

23.kolo  •  po 25.3.2013  •  13:00

1.FK Příbram     7:1     FC MAS Táborsko

Poločas: 4:0

1.FK Příbram: Durič – Macháček, Čížek, Mareš, Dejmek, Soldát, Kdolský (60. Haas), Vnuk (46. Krameš), Hanuš, Řezáč, Kraus.

FC MAS Táborsko: Vavřina (46. Varyš) – Kukučka, Kotrba (46. Stuchlík), Mach (46. Sazma), Holub, Kluzák (61. Turek), Hric, Vukadinovič, Smetana, Kutner, Pavličko.

Branky: 12. Vnuk, 14. a 56. Řezáč, 37. Mareš, 41. Kraus, 66. Haas, 68. Mareš – 81. Turek. ŽK: Kraus – Hric, Pavličko, Kluzák, Turek. Rozhodčí: Zadinová – Nádvorník, Hocek.

Hráč utkání: Filip Řezáč (1. FK Příbram)

Dva góly dal, na jeden přihrál. Hrál velmi chytře. Uměl si naběhnout do brejkové šance ve chvílích, kdy Táborsko útočilo a pootevřelo příliš zadní vrátka ve své obranné činnosti. Společně s Marešem byl klíčovým hráčem příbramské útočné řady.