Václav Prokůpek: Zasloužená remíza!

18. březen 2013 | 17.14 |

V Příbrami se nakonec všichni shodli, byla to zasloužená remíza

Utkání velmi dobré úrovně viděli diváci, kteří v pondělí zavítali do areálu 1. FK Příbram Na Litavce, aby se podívali na duel domácích s Bohemians 1905 v Juniorské lize. Trenéři i hráči se nakonec shodli na tom, že remíza byla spravedlivá, byť se kyvadélko znamenající zisk tří bodů mohlo vychýlit na obě strany. První poločas patřil domácím, což komentoval trenér příbramské juniorky Jaroslav Mašek slovy: "Mohli jsme dát dva nebo tři góly a bylo by rozhodnuto!" A jeho slova doplnil i autor jediného příbramského gólu Tomáš Wágner: "Měl jsem dvě vyložené šance, kdybych je proměnil, nebylo co řešit, stejně na tom byl Ondřej Šípek. Klidně jsme mohli vést 4:0, ale to bychom měli z pekla štěstí."

I tak byla branka, kterou po nádherném rohu Ondřeje Šípka vsítil hlavou Tomáš Wágner, přímo ukázková. "Nebylo to poprvé, co jsem dal hlavou, ale byla to moje první branka v Juniorské lize." Není se co divit. Pro Tomáše Wágnera byl zápas proti "Bohemce z Vršovic" premiérou v nejvyšší juniorské soutěži u nás. "Ještě trenér Marko chtěl, abych se v zápase s Bohemians rozehrál," tvrdil stabilní hráč příbramského áčka Tomáš Wágner. Hned v prvním zápase ligového áčka na jaře si poranil holeň, a tak se měl Tomáš Wágner v juniorce rozehrát. Ještě před zápasem s Bohemians se dozvěděl o trenérské změně u A – týmu. "Na Františka Straku na trenérské lavičce se těším. Ne, že bych s Karolem Markem nevycházel, ale mužstvo prostě potřebovalo nový impuls a změna snad přinese ligové Příbrami záchranu, ve kterou všichni věříme," tvrdil Tomáš Wágner, jehož při duelu s Bohemians 1905 sledoval v hledišti i bratr – dvojče Martin, který hraje divizi za FC Hořovicko. "Přestože jsme dvojčata, nejsme si moc podobní. Ale jsem rád, že se na mě bratr přišel podívat do fotbalového areálu, kde jsme společně začínali," dodává příbramský rodák Tomáš Wágner.

Ani účast hráčů z ligového áčka ale Příbrami v zápase s týmem z Vršovic nakonec nepomohla ke zisku tří bodů. "Zejména v druhém poločase hráli naši kluci výborně a remízu jsme si zasloužili, dokonce jsme mohli vyhrát," řekl po zápase trenér juniorky Bohemians 1905 František Šturma a byl rád, že řada hráčů z jeho týmu se dokázala individuálně prosadit: "Nebyl to jednoduchý zápas. V minulém kole jsme obdrželi debakl od Jablonce, takže jsme se museli zvednout psychicky, a to se nám povedlo. Za výkon musím všem svým hráčům poděkovat, k zápasu přistoupili velmi zodpovědně.

A to jsme ke konci ještě mohli vyhrát, ale to by pro domácí bylo asi příliš kruté, mám pocit, že remíza je zasloužená," sdělil trenér juniorského týmu Bohemians 1905 František Šturma.

Individuálně se opravdu dobře prosazovali hráči Bohemians 1905 Šumský, Živný a Tomáš Šebek, vyrovnávací branku vsítil však Jakub Trýzna, který vše viděl takto: "Viděl jsem, že mám prostor ke střele a obránci domácích udělali individuální chybu, protože nikdo z nich proti mně nevyrazil. Vypálil jsem a střela skutečně skončila pod břevnem domácích." V závěru zápasu jakoby příbramští již čekali na konec a hráči Bohemians 1905 ještě chtěli vyhrát. "Nic za tím nehledejte. V juniorských či dorosteneckých soutěžích se takovéto zvraty v zápasech dějí běžně. Stačí, aby nějaký klub dal gól a jeho mladíkům se lidově řečeno vlije nová krev do žil. My jsme nebyli v jejich letech jiní," tvrdil zkušený mládežnický trenér Příbrami a bývalý hráč František Barát.

Duel mezi 1. FK Příbram a FC Bohemians 1905 v 21. kole Juniorské ligy nakonec přeci jen skončil zaslouženou remízou 1:1.

                                                                      Václav Prokůpek

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře