V. Prokůpek:Příbram porazila Boleslav i Budějovice

23. duben 2013 | 17.46 |

Juniorka 1. FK Příbram vyhrála ve 27. kole v Českých Budějovicích 2:1, referátem se ještě vracím k předchozímu zápasu, kdy Příbramští vyhráli doma s Mladou Boleslaví!

PŘÍBRAM – Kvalitní zápas 26. kola Juniorské ligy mohli vidět diváci, kteří zavítali na hlavní stadión na příbramské Litavce, kde hraje svoje zápasy i A – mužstvo 1. FK Příbram v Gambrinus lize. V nejvyšší juniorské soutěži tentokrát svěřenci Jaroslava Maška z 1.FK Příbram přivítali FK Mladou Boleslav  a byli vidět dva rozdílné poločasy. V tom prvním jasně dominovali domácí borci, naopak v tom druhém začali těžit především ze standardních a brejkových příležitostí hráči z Mladé Boleslavi. Sedm minut před koncem řádné hrací doby ale o zisku tří bodů pro domácí ve středočeském derby rozhodl Chorvat žijící od malička v Čechách Marin Glasnovič.

Úvodní nápor domácí Příbrami vygradoval v 19. minutě, kdy po přesné přihrávce Martina Šlapáka do malého vápna na hlavu Jiřího Mareše, poslal právě hlavou Mareš domácí do jednobrankového vedení. Míč skončil pod břevnem hostujícího gólmana Milana Knoblocha, přestože výšková převaha hostujících obránců oproti střelci úvodní branky byla značná.

Mladá Boleslav rozhodně nesložila zbraně, hrála silový, technicky vyzrálý fotbal a navíc využívala i výškové převahy svých hráčů. To se projevovalo zejména při standardních situacích, kdy se vyznamenal zejména domácí brankář Ondřej Kočí a opory zadních řad 1. FK Příbram Martin Macháček a Aleksandar Andrejevič. Obdivuhodné to bylo zejména u gólmana Kočího, který je oporou mužstva Příbrami v kategorii staršího dorostu a chytal teprve svůj druhý zápas v Juniorské lize a první v této soutěži odchytal celý. Přesto bravurně likvidoval standardní situace, tedy až do 71. minuty.

V druhém poločase přidali hosté na důrazu, vyrovnali hru a chvílemi byli i lepší, než domácí tým. Vždyť také hosté poslali do hry hned čtyři nové hráče. Příbramský celek hrál ale kolektivně a s potřebnou grácií. Tedy až do zmíněné 71. minuty, kdy se těsně před brankářem Kočím objevil Jakub Synek a domácí David Čížek ho fauloval. Po druhé žluté kartě viděl Čížek červenou kartu a domácí přišli nejen o svou oporu, ale také o vedení po penaltě, kterou s přehledem proměnil Filip Rozsíval. Mladoboleslavský fotbalista si počkal na chvíli, až se domácí brankář Kočí pohne a zamířil k protilehlé tyči. Bylo vyrovnáno a domácí navíc hráli o deseti hráčích.

O dvě minuty později mohli znovu udeřit hosté, Jakub Synek se v tvrdém, ale férovém souboji střetl s obránci domácích a musel být odvezen rychlou zdravotní službou s podezřením na otřes mozku.

Deset minut před koncem se povedl domácí lavičce geniální tah. Ze hřiště stáhl trenér Jaroslav Mašek kapitána Karla Soldáta a na plochu poslal dvaadvacetiletého Chorvata Mariana Glasnoviče, který již působil v třetiligových celcích v Ovčárech a Zápech. Ten během tří minut, co byl na hřišti, po přihrávce Martina Šlapáka vypálil nechytatelnou bombu do branky hostí a vsítil jeden ze svých nejdůležitějších branek ve svém dosavadním fotbalovém životě. Filip Rozsíval a Michal Smejkal se ještě pokusili vyrovnat, ale závěrečnému náporu kralovala v deseti hrající Příbram s brankářem Kočím. Tři body tak nakonec zůstaly ve středočeském derby na domácím příbramském hřišti.

1. FK Příbram – FK Mladá Boleslav 2:1

Poločas 1:0

Branky: 19. Mareš, 83. Glasnovič – 71. Rozsíval (pen.)

Karty: 32. Soldát (PRI), 37. Čížek (PRI) – 31. Štastný (MBL), 39. Nehanovič (MBL), 87. Smejkal (MBL) 69. Čížek (PRI)

1.FK Příbram: Kočí – Macháček, Andrejevič, Čížek, Mareš, Soldát, Kdolský (72.Šípek), Šlapák, Kraus (65.Vnuk), Řezáč (75.Glasnovič), Danoski (46.Krameš)

FK Mladá Boleslav: Knobloch – Rolko(46.Smejkal), Tvrdý, Šulc (46.Rozsíval), Nehanovič (46.Honc), Synek (80.Mizič), Horák,Skořepa, Šimek (46.Mozr), Zahustel, Šťastný

Rozhodčí: Adam – Černý, Kubr

Hráč utkání: Ondřej Kočí

Domácí brankář chytal poprvé celý zápas Juniorské ligy a byl výraznou oporou 1. FK Příbram. Dostal jediný gól, navíc z penalty. Bravurně dirigoval tento dorostenec obranu domácích, která čelila výborně zahraným standardním situacím hostí i díky výkonu Ondřeje Kočího.