Václav Prokůpek: Junioři Příbrami remizovali

17. březen 2013 | 20.49 |

Dva parádní góly byly rozděleny rovnoměrně

PŘÍBRAM – S rozdílnými ambicemi vstupovaly do 21. kola Juniorské ligy celky 1. FK Příbram a Bohemians 1905 Praha. Domácí chtěli navázat na kvalitní výkon z minulého střetnutí v Teplicích,  hráči Bohemians se naopak chtěli vzpamatovat z debaklu z minulého kola, když v domácím prostředí obdrželi sedm branek od Jablonce. Utkání také začalo na umělém trávníku v Příbrami tlakem domácích, kteří hráli hezký kombinační fotbal, zatímco hosté se spíše prosazovali individuálně.

  1. FK Příbram – FC Bohemians Praha 1905 1:1

Poločas      1:0

Branky: 34. Wágner – 74. Trýzna

Žlutá karta 49. Dejmek (1. FK Příbram)


1.FK Příbram: Rondzik – Macháček, Andrejević, Divíšek (71. Brotánek), Dejmek, Soldát, Kraus (77. Řezáč), Vnuk, Hanuš, Wágner, Šípek (64. Kdolský).


Bohemians 1905: Kuru – Živný, Žaloudek, Kouba, Špilár, Košata, Šedivý (53. Jiskra), Trýzna, Maxa (61. Petlička), Šumský (77. Šplíchal), Šebek T. (86. Šebek J.)


Rozhodčí: Zadinová – Nádvorník, Vnuk.

Komentář:

V prvním poločase se hosté prosazovali především díky nebezpečným střelám Nicolase Šumského a brejkům Lukáše Živného či Tomáše Šebka. Domácí kombinační hru dirigoval ve středu pole Tomáš Vnuk a zakončovali Marek Hanuš, Tomáš Wágner a Ondřej Šípek. Obzvláště nebezpečné byly rohy zahrávané Ondřejem Šípkem a přestože gólmani s ligovými zkušenostmi na obou stranách, domácí Jakub Rondzik a hostující Bartoloměj Kuru, měli situaci dlouho pod kontrolou, vše změnila 34. minuta utkání. To již zmíněný Šípek zahrál jeden ze svých parádních rohů a Tomáš Wágner ve svém premiérovém utkání v Juniorské lize umístil i díky své vysoké postavě míč takříkajíc pod víko branky hostů. Byl to opravdu parádní gól! Domácí šli do vedení a to mohli díky šancím Wágnera a Šípka svůj náskok ještě zvýšit. Nestalo se tak, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.

Druhý poločas totiž začal překvapivě tlakem hostů, kteří se začali prosazovat individuálně a hráli rychlou a útočnou hru. Domácí Dejmek tak musel zakročit v rozporu s pravidly, aby se hosté nedostali do vyložené šance a viděl za to žlutou, mimochodem jedinou kartu ve velmi slušném a výkonnostně nadstandardním zápase. V 61. minutě stáhl trenér hostů František Šturma Lukáše Maxu a na hřiště poslal Josefa Petličku, který začal domácí obraně svou rychlostí a útočnými finesy dělat problémy, stejně jako dalekonosné střely Nicolase Šumského. Nakonec to byl ale úplně jiný hráč, kterému se povedl další z ukázkových gólů.

V 74. minutě napřáhl z dvaceti metrů Jakub Trýzna a nikým nehlídán vyrovnal nádhernou střelou pod břevno domácího brankáře Rondzika. Hráči Bohemians najednou ožili a jakoby je branka Trýzny polila živou vodou, začali mít více ze hry. Vyvinuly tlak, a tak musel své brankářské umění předvést ještě brankář Rondzik a zasahovat proti velké šanci Petličky minutu před koncem.

Hráč utkání: Tomáš Wágner (1. FK Příbram)

Prvně hrál v Juniorské lize a hned skóroval. Představoval neustálé nebezpečí pro hosty, kteří ho pozorně hlídali, ale on se přesto dokázal prosadit a vytvořit si gólové šance. A navíc, dal parádní branku hlavou. A fotbal je přeci o gólech!

                                                                                        Václav Prokůpek

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře